Špeciálna materská škola

HRAVÉ SLNIEčKA

smiley

Špeciálna materská škola je organizačnou zložkou Spojenej školy internátnej, Komenského 3 v Humennom. Nachádza sa v hlavnej budove Spojenej školy internátnej na ulici Komenského 3 v Humennom, na 3. poschodí.

Naša špeciálna materská škola poskytuje výchovu a vzdelávanie deťom so zdravotným znevýhodnením. Predprimárne vzdelávanie a výchovu poskytujeme deťom od 2 do 7 rokov. Základným cieľom výchovy a vzdelávania v špeciálnej materskej škole je napĺňať potrebu dieťaťa po sociálnom kontakte s rovesníkmi, uľahčiť dieťaťu plynulú adaptáciu na zmenené prostredie, systematicky a cieľavedome rozvíjať osobnosť dieťaťa. Pobyt detí v špeciálnej materskej škole podporuje osobnostný rozvoj detí v oblasti sociálno-emocionálnej, intelektuálnej, telesnej, morálnej, estetickej, rozvíja schopnosti a zručnosti, utvára predpoklady na ďalšie vzdelávanie. Zároveň pripravuje deti na život v spoločnosti v súlade s ich individuálnymi a vekovými osobitosťami.

Výchovno-vzdelávací proces sa uskutočňuje formou celodennej alebo poldennej prevádzky a je prispôsobený individuálnym potrebám, možnostiam a schopnostiam detí vyplývajúcich z ich zdravotného znevýhodnenia, mentálnych a pohybových schopností a motoriky.

Plánovanie výchovno-vzdelávacej činnosti v špeciálnej materskej škole vychádza zo Štátneho vzdelávacieho programu pre predprimárne vzdelávanie a Školského vzdelávacieho programu s rešpektovaním špecifických cieľov výchovy a vzdelávania detí so zdravotným znevýhodnením.

Výchovno-vzdelávaciu činnosť zabezpečuje v rámci 5 tried 8 kvalifikovaných učiteliek a pomocné vychovávateľky. Nízky počet detí v triedach je zárukou poskytovania kvalitnej individuálnej starostlivosti o naše deti.

Po ukončení predprimárneho vzdelávania deti pokračujú vo vzdelávaní v špeciálnych základných školách, v špeciálnych triedach základných škôl alebo ako individuálne začlenení v bežných základných školách.

Ďalšie služby a priestory školy, ktoré využívajú aj deti zo špeciálnej materskej školy:

• fyzioterapia
  •  Snoezelen – relaxačná miestnosť,• cvičebňa,
  •  školská záhrada s detským ihriskom.

Viac informácií o prevádzke našej špeciálnej materskej školy nájdete v školskom poriadku
špeciálnej materskej školy, ktorý je k nahliadnutiu dokumentoch ŠMŠ .
smiley

Zástupkyňa riaditeľky školy pre triedy ŠMŠ : Mgr. Gabriela Macková