Spojená škola internátna, Komenského 3, Humenné

Spojená škola internátna, Komenského 3, Humenné a všetky jej organizačné zložky a súčasti školy sú určené pre deti a žiakov s mentálnym postihnutím a s viacnásobným postihnutím v kombinácii s mentálnym postihnutím, kde mentálne postihnutie je obyčajne najvýraznejším príznakom v celkovom obraze viacnásobného postihnutia, preto je podmieňujúcim prvkom celého výchovno-vzdelávacieho procesu.

Poskytuje primárne vzdelávanie v triedach so vzdelávacím variantom A, B, C, v triedach pre žiakov s autizmom s individuálneho výchovnovzdelávacieho programu (ďalej IVVP), predprimárne vzdelávanie v triedach špeciálnej materskej školy a nižšie stredné odborné vzdelávanie v triedach Praktickej školy internátnej, Odborného učilišťa pre žiakov s telesným postihnutím internátneho.

Pre žiakov s viacnásobným postihnutím v kombinácii s mentálnym postihnutím, ktorí postupujú podľa individuálneho výchovnovzdelávacieho programu je IVVP vytvorený s prihliadnutím k súčasnému stavu žiaka a podľa jeho individuálnych schopností. V závislosti od jeho individuálnych schopností je možné IVVP tvoriť podľa obsahu vzdelávania aj z rôznych variantov školy pre žiakov s mentálnym postihnutím, s prihliadnutím na ďalšie prítomné postihnutia.