Školský klub detí

Školský klub detí

Je súčasťou Spojenej školy internátnej, Komenského 3, Humenné. Je určený pre deti s mentálnym postihnutím, deti s viacnásobným postihnutím a deti s pervazívnou vývinovou poruchou – autizmom. Nachádza sa priamo v budove Spojenej škole internátnej Komenského 3, Humenné. Zabezpečuje deťom vo veku od 6 do 16 rokov, ktoré si plnia povinnú školskú dochádzku činnosť, zameranú na rozvíjanie záujmov po vyučovaní, prípravu na vyučovanie, na oddych v čase mimo vyučovania a iné voľno-časové aktivity. Pre potreby ŠKD máme vyčlenené účelové priestory. K dispozícií máme spoločenské miestnosti slúžiace na výchovno-vzdelávacie činnosti, priestorovo rozdelené na časť pracovnú a relaxačnú a vybavené primeraným nábytkom, audiovizuálnou a zvukovou technikou, spoločenskými hrami, hračkami a didaktickými pomôckami. Na realizáciu športovej činnosti ŚKD využíva vybavenie a priestory školskej cvičebne a ihrisko susediacej strednej školy. Počet oddelení ŠKD určuje riaditeľka školy podľa počtu prihlásených detí na pravidelnú dochádzku na jeden školský rok. V našom školskom klube detí sa snažíme:

• poskytnúť priestor na oddych a relaxáciu,
  • rešpektovať individuálne rozdiely osobnosti detí a vytvárať podmienky na príjemné prežívanie v čase mimo vyučovania,
  • učiť deti aktívne oddychovať,
  • podporovať deti k vytváraniu priateľských vzťahov s rovesníkmi.

Cieľom  ŠKD - naučiť detí efektívne a hlavne tvorivo využívať voľný čas, organizovať svoje voľno a naplniť ho zmysluplnými činnosťami.

Výchovno-vzdelávacia činnosť sa realizuje podľa výchovného programu.

Prihlásenie dieťaťa do ŠKD

Dieťa sa prijíma do ŠKD na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu dieťaťa. Výška mesačného príspevku na čiastočnú úhradu nákladov spojených s činnosťou ŠKD na jedno dieťa je v sume 10 € mesačne. Tento príspevok sa uhrádza mesiac vopred do 10. dňa príslušného kalendárneho mesiaca, ktorý predchádza kalendárnemu mesiacu, za ktorý sa príspevok uhrádza, na účet školy.

Odhlásenie dieťaťa zo ŠKD

Ak rodič odhlási dieťa zo ŠKD v priebehu mesiaca, nemá nárok na vrátenie poplatku za príslušný mesiac. Dieťa sa odhlasuje zo ŠKD na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu dieťaťa.

Prevádzka ŠKD

Od 11.35 do 15.30 hod.