Výchovné poradenstvo

Činnosti výchovného poradcu

pre organizačnú zložku ZŠ pre žiakov s autizmom, ŠZŠ pre žiakov s TP,

ŠZŠ Třebíčska 16

Hlavné úlohy výchovného poradenstva:

Poradenstvo pri riešení osobnostných, vzdelávacích, profesionálnych a sociálnych potrieb detí a kariérového poradenstva.

Sprostredkúva deťom a ich zákonným zástupcom pedagogické, psychologické, sociálne, psychoterapeutické, reedukačné a iné služby, ktoré koordinuje v spolupráci s triednymi učiteľmi.

Úzko spolupracuje so školským psychológom, školským špeciálnym pedagógom, odbornými zamestnancami poradenských zariadení.

Sprostredkúva kariérovú výchovu a kariérové poradenstvo – zosúlaďovanie profesijných želaní, kompetencií jednotlivcov (osobnostných, zdravotných, fyzických, kvalifikačných) s potrebami trhu práce, s reálnymi možnosťami, formovanie vlastností a zručností uľahčujúcich optimálne profesionálne uplatnenie sa.

Mgr. Martina Haraščáková

Konzultačné hodiny, Komenského 3: Štvrtok - 10:50 - 11:35 hod.
Konzultačné hodiny, Třebíčska 16 : Štvrtok - 9:55 - 10:40 hod.
Telefón: 057 77 22 669