POĎME SA ZOZNÁMIŤ - 25.05.2021(v rámci projektu AJ MY TO ZVLÁDNEME) sme zrealizovali tvorivé dielne, kde naši žiaci prepojili ekológiu a technológiu. Z odpadových materiálov vyrobili v skupinách makety rôznych technologických zriadení, ktoré bežne využívame a s ktorými netreba našich mladých ľudí nejako špeciálne zoznamovať: mobily, tablety, notebooky, počítače...Táto časť projektu dopadla na 1*. ĎAKUJEME.
Túto školskú akciu organizovali projektové dievčatá - Mgr. Martina Haraščáková, PaedDr. Daniela Beňová a Mgr. Jana Uhrinová Chomová
Aj my sme si uctili RODINU!
Čas strávený spolu, zábava a kreativita našich žiakov bolo to, čo nás všetkých spájalo. Krásne obrazy s témou RODINA sú toho dôkazom. Naši žiaci s pomocou pedagógog vykúzlili dokonalé diela.
...a takto sa tvorilo, maľovalo. Naši žiaci boli kreativní a veľmi šikovní.
Organizátorky: PaeDr. Daniela Beňová, PaedDr. Dagmar Styrančáková, Mgr. Silvia Špitaliková
POĎME TO VYSKÚŠAŤ (17.05.2021 a 18.05.2021) v rámci projektu AJ MY TO ZVLÁDNEME sme sa dnes dozvedeli, aké technológie poznáme a aké možnosti nám ponúkajú. Je potrebné zdôrazniť, že tak ako u mladých ľudí v bežnej populácii, aj u našich mladých ľudí je práca s technológiou výrazným motivačným prostriedkom, ktorý eliminuje únavu, zvyšuje zvedavosť, vlastnú aktivitu a zlepšuje výkon.
Túto školskú akciu zorganizovali projektové dievčatá - Mgr. Martina Haraščáková, PaedDr.Daniela Beňová a Mgr.Jana Uhrinová Chomová
Druhá májová nedeľa už tradične patrí všetkým mamám. Deň matiek je špeciálny čas povedať našim mamám ako ich máme radi, čo pre nás znamenajú a vyjadriť im našu lásku a vďačnosť za všetko, čo pre nás urobili. Na tento sviatok sme nezabudli ani my. Dňa 10.05.2021 sa triedy A, B, C variantu a žiaci v triedach s autizmom alebo ďalšími pervazívnymi vývinovými poruchami zapojili do aktivít, ktoré boli spojené s výrobou darčeka pre mamičku. Každý ručne vyrobený darček vyžaroval nekonečnou láskou i jedinečnosťou.
Organizátori: Mgr. Packová, Mgr. Sotáková, PhD., Mgr. Surničinová
Vážení rodičia
Účasť žiaka/dieťaťa na vyučovaní od 03.05.2021 už nie je podmienená preukázaním negatívneho testu zákonného zástupcu na Covid-19.
Podmienkou nástupu je vyplnený formulár: " Vyhlásenie ZZ dieťaťa/žiaka o bezinfekčnosti ".
Vyplnené čestné vyhlásenie prosím odovzdajte v deň nástupu v týždni zamestnancom , ktorí preberajú Vaše dieťa pri vstupe do školy.
Pri prerušení školskej dochádzky na viac ako 3 dni (vrátane sviatkov a víkendov) zákonný zástupca žiaka predkladá opäť čestné vyhlásenie.
Epidemiologická situácia je stále vážna a preto Vás žiadam o dodržiavanie všetkých opatrení , ktoré sú schválené vládou SR a platia pre školy.
Prosím o dodržiavanie podmienok vstupu do školy a v prípade ak Vaše dieťa má akékoľvek respiračné ťažkosti, zvýšenú telesnú teplotu nie je možné aby sa mohlo zúčastniť vyučovania.
Za porozumenie a rešpektovanie ďakujem.
S pozdravom Firdová, riaditeľka školy.
Milí rodičia a priatelia školy,
opäť je tu čas, kedy sa rozhodujete komu a či posuniete 2% z dane, ktoré ak ich nikam nedáte, vezme si ich štát.
Preto sa obraciame na Vás s prosbou o pomoc prostredníctvom 2% pre deti s mentálnym a zdravotným postihnutím, pre vytváranie lepších podmienok pre ich výchovu a prípravu na ďalší život a integráciu do spoločnosti.
Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech detí, ktoré potrebujú pomoc a podporu.
OZ Motýľ tak dáva rodičom detí s mentálnym a zdravotným postihnutím možnosť združovať sa, a tým aj možnosť spolupracovať s odborníkmi z oblasti psychológie, špeciálnej pedagogiky, medicíny, práva a získavať nové skúsenosti a vedomosti na skvalitňovanie výchovy a starostlivosti o deti s postihnutím.
Finančné prostriedky budú použité na:
Využite preto možnosť rozhodnúť o Vašich 2%!
Ďakujeme !